GÜVENLİK DUVARI ÇÖZÜMLERİ

Güvenlik Duvarı, herhangi bir ağın üzerindeki gelen ve giden trafiğin takibini gerçekleştiren, bu ağ üzerindeki olası güvenlik açıklarına karşı bilgisayarı koruyan yazılımların tümüne verilen isimdir. Güvenlik duvarı bir bilgisayarın sadece ağ üzerinden gelecek olan tehditlere karşı savunmakla görevlidir. Güvenlik duvarının aktif olduğu süreç içerisinde kullanıcılar internetten gelebilecek olan tehditlere karşı bu yazılımlar sayesinde korunabilir ve tetikte olabilirler.

Güvenlik duvarı veya ateş duvarı, güvenlik duvarı yazılımı, bir kural kümesi temelinde ağa gelen giden paket trafiğini kontrol eden donanım tabanlı ağ güvenliği sistemidir. Birçok farklı filtreleme özelliği ile bilgisayar ve ağın gelen ve giden paketler olmak üzere İnternet trafiğini kontrol altında tutar

CSIT Bilişim  web sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun içerik taşımaktadır. Yayınlanan fotoğraflar, kaynak gösterilse dahi başka sayfalarda sergilenemez. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

TOP